Pellet Makina ve Yedek Parçaları

Pellet Makinaları

28 Haz

Pellet Makinaları

Pellet Makinesi (pellet press), toz veya 0,5 – 2 cm parçacık formunda ve kuru bazdaki doğal ve endüstriyel atıkları 4-9 mm çapları arasında silindirik formda sıkıştıran makinalardır. Makinelerimiz ile uygun pellet kalıbı ( disk ) ile odun atığı, ahşap talaşı (sunta – mdf), ağaç talaşı (Çam, ladin, göknar, kavak, meşe, gürgen, tropik ağaçlar, thermowood ahşap vb.), kömür tozu, yer fısıtığı kabuğu, pamuk atığı (çiğit), üzüm atığı (üzüm sapı vs.),  zeytin posası (prina), kayısı posası, vişne posası, mısır sapı, tahıl samanı, siyah çay atıkları, büyükbaş ve küçükbaş hayvan gübresi, tavuk gübresi, tekstil atıkları, toprakta yetişen her türlü bio kütle ve atıklarını işleyebilmektedir.

Makinelerimiz sağlam, güçlü şasesi ve teknik detayları ile uzun ömürlü ve yüksek performanslıdır. Yüksek motor gücü seçenekleri ile sert malzeme türlerinde de sağlam bir çalışma karakterine sahiptir. Farkli malzeme türlerine göre ve farklı ölçülere göre geniş pellet kalıbı opsiyonu mevcuttur. Kontrol panosu ile makine aşırı yüklenmelere, yüksek motor sıcaklıklarına, elektrik şebekesinde meydana gelebilecek risklere karşı sürekli koruma halindedir.

Akıllı yağlama sistemi rulmanları çalışma boyunca yağlamaktadır ve yağsızlık durumunda makineyi durdurmaktadır. Makine ve yedek parçaları tarafımızdan üretilmektedir.